9 המלצות בבחירת גני אירועים

  איך בוחרים בגן האירועים הנכון ? (גם בימי קורונה)

  9 המלצות לבחירת גני אירועים

  ההעדפה המובהקת ביותר של מרבית הזוגות הנישאים בבחירת מקום החתונה היא גן אירועים בטבע, ליצירת חוויה מושלמת באוויר הפתוח,  הטבולה בטבע ירוק, חופש וזיכרונות בלתי נשכחים.

  השפעת נגיף הקורונה על ענף אירועי החתונה והשמחות במהלך התקופה האחרונה,  בין אם באולמות מקורים או בגני אירועים פתוחים, מחדדים את הצורך בביצוע בחירה נכונה, גמישה, מדויקת ומושכלת של גן האירועים המתאים ביותר להגשמת החלום האישי שלכם באירוע החתונה המושלם, המותאם בדיוק לטעם שלכם.

  אלו בקצרה ( וגם בהרחבה בהמשך) ריכוז 9 המלצות החשובות בבחירת גני האירועים המומלצים לאירוע שלכם:

  1. תכנון אירוע מדויק הוא חסכון משמעותי – לא חייבים רואה חשבון
  2. בדיקת "המלצות אמת" – דרכים ליצירת "שקט נפשי"
  3. מיקום האירוע ותאריך מדויק – השפעה על הצלחת האירוע
  4. האנשים והצוות שעושים את האירוע – ההבדל האמיתי
  5. גודל גני האירועים אינו רק מ"ר – לדייק את החלום שלכם
  6. קייטרינג וקולינריה – לא מתפשרים על גן אירועים מושלם
  7. עיצוב, סגנון ואווירה – עושים את אופי האירוע שלכם 
  8. טרנדים ומתנות – כמעט לקראת סיום
  9. האותיות הקטנות – למה לשים לב בגני אירועים 

  1. תכנון מדויק וסדרי עדיפויות = חסכון משמעותי.

  אירוע גדול או אירוע סולידי?  מוקפד או קז'ואל ? קייטרינג יוקרתי או סטנדרטי? מהם הפרטים החשובים ביותר בחלום החתונה שלכם. אולי זה קצת פחות רומנטי אך בוודאות זה עשוי לחסוך לכם כסף רב . בצעו "רשימה מסודרת" סדרי עדיפות של הנושאים החשובים לכם. רשימת מוזמנים מסודרת מעודכנת תסייע לכם להעריך מדויק ככל הניתן את גודל האירוע בפועל. ודאו מהי ההשתתפות של ההורים באירוע. מה כוללת ההתחייבות המינמלית (בעיקר בימי קורונה). מדובר בהוצאה גדולה המחייבת יצירת מאזן קטן המסתכם בעשרות ובמאות אלפי ₪. ככל שתדייקו ותקפידו – תחסכו ותרוויחו.

  גני אירועים

  2. המלצות אמת – שקט נפשי וגידור סיכונים

  גם אם נדמה לכם שמצאתם את גן האירועים המושלם לאירוע החתונה שלכם. עדיין מומלץ לכם מאוד "לגדר סיכונים" וליצור שכבת בטחון נוספת בבחירה. אחת הדרכים הטובות ביותר, מעבר לטעם האישי ולאינטואיציות המשובחות שלכם, היא בדיקת המלצות "אמיתיות" של גני האירועים הפוטנציאליים לבחירה.

  הבדיקה יכולה להיות פשוטה ומהירה – לרוב באופן ישיר באמצעות חברים, משפחה ומכרים שחוו בעצמם אירוע חתונה דומה בגן האירועים (בין כבעלי האירוע ובין כמוזמנים) רצוי להצליב מול מידע נוסף – ניתן להסתייע באתרי דירוג גני אירועים והמלצות כדי לחזק את המלצות האמת ולהגיע להחלטה הנשענת על מידע רלוונטי ומדויק, שתאפשר לכם המון "שקט נפשי" בהמשך הדרך.

  3. גני אירועים במרכז? מיקום ותאריך 

  גני אירועים במרכז או אולי גני אירועים בדרום? משמעות הבחירה יכולה להיות דרמטית על כמות המשתתפים ובעיקר על אלו שיאלצו לוותר על האירוע מפאת בעיות מרחק כי למחרת האירוע הם מתוכננים להתעורר ליום עבודה מוקדם.  חשוב לוודא מהיכן מגיעים מרבית המוזמנים ולמצוא גני אירועים בחוץ במיקום שיהיה נוח לרובם, ורצוי במרכז העיניינים. ככל שמתאפשר וככל שקיים צורך דאגו לשירותי הסעה.

  תאריך האירוע יכול להשפיע גם הוא על כמות המשתתפים בפועל – וודאו כי לא מתוכנן אירוע משמעותי ביום האירוע (אירועי ספורט, מסיבות סיום) שעלול למנוע מחלק מהמוזמנים מלהגיע. בנוסף, בחירת יום מסוים בשבוע יכולה להשפיע במרבית גני האירועים על העלויות הישירות והעקיפות בהתאם ליום ( ימי הסופ"ש במיוחד ימי חמישי הם היקרים יותר).

  4. האנשים שמאחורי אירוע מושלם

  אנשים טובים עושים את כל ההבדל.

  בעיקר כאשר מדובר באנשים מצויינים, מוכשרים, קשובים ומסורים, כאלו שכבר ברגעים הראשונים תגלו את "הקליק" המיוחד שלהם ושלכם יחד, גם ברצון ובהתכווננות האמיתית  שלהם להגשים את החלום שלכם, חרף כל קושי שיתעורר, ולתרום מהניסיון העשיר שלהם כדי להתגבר על כל מכשלה ולמלא כל משאלה שלכם, גם אם זה אומר שיידרש מהם "לעבור דרך קירות" כדי להשיג זאת. 

  תחושת הביטחון בצוות, בשירות, במסירות, בגמישות ובקשר המיוחד – עושים הבדל משמעותי לא רק ביום האירוע המוצלח שלכם, אלא גם בדרך לשם. תנו ללב שלכם להוביל אתכם אבל את תהססו לחזק זאת ולהסתמך גם על "המלצות אמת" של מי שכבר חווה זאת בעצמו.

  גני אירועים בחוץ

  5. גודל המקום, דיוק,  התאמות עיצוביות וגמישות

  האירוע שלכם מורכב מפרטים רבים האמורים "לנגן בהרמוניה" יחד. כדי שיהפוך מסתם "טוב" למושלם. חשוב לוודא כי גן האירועים שבחרתם מותאם לכמות המוזמנים הצפויה. גן גדול מידי שאינו מותאם לכמות הרצויה עלול ליצור תחושה של ריק , גן קטן מידי יעלול ליצור תחושת מחנק וצפיפות . האווירה בגן האירועים הפתוח נוצרת משלל פרטים שאת חלקם ניתן להתאים בדיוק לסוג האירוע שלכם. וודאו כי גן האירועים והצוות בנויים להתאים את המקום והאווירה בדיוק לסגנון ולתחושה שאתם רוצים לשדר ביום חתונתכם.

  6. קייטרינג וקולינריה – ללא פשרות על איכות

  מאז ומתמיד אוכל טוב, היה אחד הקריטריונים החשובים ביותר בבחינת הצלחת האירוע, אלמנט מרכזי שכולם ידברו עליו ויזכרו אותו בסופו של דבר.

  קיימים מאות קונספטים וסגנונות בישול, אלפי שפים ומנות מיוחדות, דוכני מזון, בופה ועוד – אך בסופו של דבר איכות הקייטרינג והתמהיל המוצלח של המנות השונות, אופן ההגשה, הכלים, השירות, הטריות והמגוון הם אלו שעושים את ההבדל האמיתי.

  אל תתפשרו! האיכות והטעם יעשו את החוויה . מומלץ להתרשם מערב טעימות בגן עם בן הזוג (וההורים במידת האפשר) לצד הצלבות מידע נוספות כמו ביקור באירוע מקדים – יסגור לכם את הפינה.

  7. עיצוב, סגנון ואוירה שעושים את האירוע

  גן אירועים פתוח, הכולל נוף עוצר נשימה עטוף בטבע ירוק של עצים, מדשאות, תאורה ובעיקר תחושת חופש ומרחבים הוא התשתית האידיאלית לארוע החתונה שלכם וקשה למצוא תחליף אמיתי לעוצמה ולקסם של גן המעוצב באופן אישי ועם קונספט עיצובי ואסתטי הנמצא במרחב כפרי פסטורלי, משפיע רבות על האווירה הכוללת מיד עם רגע הכניסה.

  ישנם גני אירועים רבים אך מעטים מהם מדברים בדיוק בשפה שלכם ומשקפים באמת את הסגנון, הסטנדרטים והאווירה שעושים בעינכם את האירוע למוצלח. אל תוותרו על ביקור והתרשמות מקדימה במקום בגוף ראשון כולל המחשות של אירועים וקונספטים קודמים בתמונות, בווידאו (ובלייף ככל שמתאפשר)אל תשאירו שום דבר ליד המקרה.

  גני אירועים עיצוב וסגנון

  8. טרנדים מובילים ומתנות – כמעט לקראת סיום

  קיימים טרנדים חדשים רבים החל מעיצוב חופה בסגנון ייחודי המותאם אישית , חתונות הפוכות (שינוי סדר האירועים בחתונה), חתונות טבעוניות, תפריטים ללא גלוטן, שילוב  פינות ישיבה אינטימיות ופופים מפנקים בגן האירועים, תאורת ניאון ופריטי תאורה ייחודיים, תפריט אישי לסועדים, עריכת שולחן בעיצוב ייחודי ועוד. לכל אלו נלוות גם תווית מחיר בהתאם. על טעם ועל ריח אין ויכוח – אך כשמדובר בחתונה קלאסית הרי שלעיתים קרובות האמרה הנכונה Less is More  נכונה שבעתיים.

  בצד הטרנדים של מתנות בסיום ניתן למצוא מתנות של צמחי תבלין ריחניים, שוקולדים בקופסה עם הקדשה מהחתן והכלה או עציצי סוקולנטים מרשימים (עם תרומה לקהילה) השורדים זמן רב יותר.

  9. פרטים קטנים – עלויות גדולות. שאלות שצריך לשאול

  הפרטים הקטנים יכולים להיות גדולים ומשמעותיים ביותר. בדקו וודאו את המרכיבים, העלויות והתנאים מראש – כדי שתוכלו לקבל החלטה נכונה בבחירת גן האירועים שלכם :

  מהו סכום המקדמה, האם המקדמה מוחזרת במקרה של אילוצי קורונה, בידוד של בן משפחה קרוב או הנחיות משרד הבריאות, היערכות לתו ירוק ותו סגול, תאורה והגברה, גנרטור חירום, כספת, אבטחה במקום ועד מתי, מה כולל עיצוב בסיסי, עיצוב שולחן, מפות, מעטפות, מנקה בשירותים במהלך כל הערב, שכר מלצרים, יחס בן מלצרים/ברמנים לאורחים, שעת התחלה וסיום האירוע, מגבלה לשעת סיום וווליום ההגברה, תעודת כשרות בתוקף, רשיון עסק בתוקף, ביטוח צד ג', אישור משטרה ומכבי אש, מהו התשלום על רזרבות, מהו התשלום לילדים? האם יש מנה צמחונית או טבעונית, מהו מחיר המנה והאם נכלל טיפ,  מה כוללת חבילת השתיה/בר  סידורי חניה וסדרני חניה. הרשימה ארוכה וכל פרט יכול להיות משמעותי בהיבט הכספי ( תוכלו להיעזר גם ברשימת שאלות מקיפה לגן האירועים).

  יוצאים לדרך בראש שקט

  אם הגעתם עד לכאן – אתם מוזמנים לבדוק את הנחלה – גן אירועים במרכז העיניינים, המשלב יופי נדיר של גן אירועים פתוח בטבע, טבולים בירוק ובמרחבים אין סופיים של עצי פקאן מרהיבים, שירות מוקפד ובעיקר אווירה נפלאה, בדגש על איכות וסגנון ייחודי שיהפוך את החלום שלכם לחוויה איכותית בלתי נשכחת.   מבטיחים לעשות עבורכם מעל ומעבר

  נושאים נוספים שאולי יענינו אותך