גן אירועים פתוח – יתרונות והמלצות

  איך לבחור גן אירועים פתוח?

  גן אירועים פתוח  – בדיקת יתרונות והמלצות

  גן אירועים פתוח או אולם מקורה? 

  הבחירה בין גן אירועים פתוח לבין אולם סגור קשורה בראש ובראשונה להעדפתם האישית של הזוג, קיימים גם שיקולים משמעותיים נוספים הקשורים שאותם יש לקחת בחשבון,  הנגזרים לרוב מאירוע קיץ במקום פתוח או באירוע חורף מקורה.

  בעוד שבאולם אירועים קיימת לעיתים תחושה של צפיפות וקלסטרופוביה מסוימת ( במיוחד כשמדובר במספר מוזמנים גדול על שטח מוגבל)  הרי שלהבדיל מאולם מקורה, בחירת גן אירועים בטבע הוא אירוע המתקיים בגן פתוח המאפשר תחושת מרחב אין סופית ואוירה, משוחררת נעימה וקלילה. עם זאת, החסרון הבולט של גן אירועים פתוח הוא רגישות למזג האויר, לכן יש לקחת בחשבון את התאמת תאריך החתונה.

  למרות שישנם גני אירועים המשלבים אולם מקורה ביחד עם גן אירועים פתוח – הרי שאין תחליף לתחושה הקסומה והמיוחדת של ההתמזגות עם הטבע, האוויר הנקי, העוצמה של מרחבים הפתוחים ותחושת החופש שמתאפשרת באירוע בגן אירועים פתוח. 

  איך לבחור גן אירועים פתוח?

  בחירת המקום המתאים ביותר לחתונה נשענת בעיקר על היתרונות והחסרונות של כל אחת מהאופציות. בין אם מדובר בבחירת גן אירועים בטבע או אולם אירועים מקורה – מומלץ להתרשם ולבחון לעומק את האופציה הנראית לכם כנכונה ביותר ..

  לפני בחירת גן אירועים פתוח לחתונה, חשוב לקחת בחשבון מספר גורמים חשובים כגון:  אופי החתונה, איכות הקייטרינג, מספר המוזמנים, המלצות המקום, הערכת התקציב להפקת החתונה ועוד.

  גן אירועים פתוח - הנחלה גני אירועים

  צילום: חיים אפריאט

  המלצות וטיפים חשובים לפני בחירת גן אירועים פתוח:

  תקציב

  כמו בעת ביצוע כל פרויקט חשוב בחייכם, גם לפני הפקת אירוע החתונה, מומלץ לגשת לנושא התקציב באופן זהיר ומדויק ככל הניתן ( כולל חלוקה לנשואים: שכירות, קייטרינג, צילום כו'). חשוב מאוד להצמד לתקציב הגיוני שתוכלו לעמוד בו. לא תמיד ההשתתפות של ההורים באירוע ו/או הצ'קים של האורחים יכסו את כל ההוצאות  – לכן היו עם יד על הדופק, ניתן להיעזר במאמרים, אפליקציות, או  בהערכות שונות כמו עלויות חתונה או לחלופין במחשבון "כמה עולה חתונה"  או פשוט בטבלת אקסל.

  רשימת מוזמנים והתאמה לכמות המוזמנים

  ההחלטה על בחירת המקום לחתונה תלויה כמובן גם במספר המוזמנים הצפוי. מקומות רבים אינם יכולים להכיל כמות אורחים גדולה. ומאידך במרבית המקומות נדרשת התחייבות לכמות מינימלית. הערכה נכונה תסייע לכם גם לחסוך כספים רבים. רצוי לבחור את המקום בהתאם למספר המוזמנים לאירוע. כדי לשמור על אופי האירוע וליצור את האווירה הנכונה שאתם מכוונים ומצפים לה.

  מיקום גאוגרפי

  בחירת מיקום גאוגרפי הלוקח בחשבון מהיכן מגיעים מרבית האורחים המוזמנים לאירוע שלכם או לבחור מקום מתאים באמצע הדרך על מנת למנוע מאורחים רבים נסיעות ארוכות מידי. אירוע במיקום מרוחק מידי יגרום לחלק משמעותי של האורחים לעזוב את האירוע בשעה מוקדמת מידי. במקביל יש לתת את הדעת גם לנגישות המקום, מצב התנועה בכבישים בהתאם ליום בשבוע ושעת האירוע. בהתאם לעניין

  בחירת יום ותאריך

  קביעת התאריך והיום בשבוע יכול להיות מושפע משיקולים של עלות, עומסי תנועה, התחייבות מינמלית ועוד. ימי חמיש למשל פופלארים מאוד לאור העובדה ש"הסופ"ש בפתח" ובהתאם לכך הם גם הימים היקרים ביותר (והעמוסים ביותר בתנועה) .

  חשוב לבדוק גם אירועים משמעותיים בלוח השנה שעלולים להתנגש עם תאריך החתונה (אירועי ספורט, מסיבות סיום וכד')  כמו כן תקופות אסורות או בעיתיות מבחינת ההלכה ( כדוגמת תקופת בין המיצרים, ספירת העומר ועוד).

  קולינריה משובחת

  אוכל טוב באמת הוא חלק משמעותי ביותר של החוויה והחושים שלנו . קולינריה משובחת שמעצימה את החושים והחוויה באירוע שלכם היא ההבדל בין הצלחה לכשלון.

  עוד לפני הטעימות שלכם, רצוי לבדוק גם המלצות של אורחים ומכרים עליהם אתם סומכים ביחס לאיכות הקייטרינג, חומרי הגלם והחוויה הקולינרית.

  הגורם האנושי

  אחד הפרמטרים החשובים בדרך לבחירת המקום לאירוע שלכם הוא החיבור עם האנשים שמאחורי גן האירועים שבחרתם. שאלו את עצמכם האם הם זורמים עם רצונותיכם ובקשותיכם? האם מרגישים שאפשר לסמוך עליהם. האם בדקתם המלצות קודמות?

  עלויות ושקיפות

  בדקו וודאו שכל העלויות ברורות ושקופות ושאין עלויות נסתרות חלילה שיצוצו להן יום לאחר החתונה. כדי להמנע מאי הבנות רצוי לא להשאיר מקום לספק לגבי שום נושא החל מנושא ההגברה וכלה בשכר המלצרים .

  הקסם עובד

  אז מה כל כך מיוחד וקסום בנחלה שהופך את האירוע למיוחד באמת?

  לא מדובר רק על גן אירועים פתוח במרכז הארץ, המוקף במטעי פקאן מרהיבים, בטבע מופלא, אוכל נפלא, נוף קסום והיסטוריה מרתקת של חקלאות ונתינה, אלא בעיקר בשילוב של יחד עם אנשים מיוחדים ומקצועיים, עתירי ניסיון, שיעשו הכל כולל הכל כדי שהאירוע שלכם יהיה מוצלח באמת.

  נושאים נוספים שאולי יענינו אותך